Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Podzimní přírodovědná soutěž – skvělé výsledky napříč ročníky

Podzimní přírodovědná soutěž – skvělé výsledky napříč ročníky

12.11.2019

Opět v tomto školním roce byly vyhlášeny termíny přírodovědné poznávačky. Na podzimní kolo se přihlásilo téměř třicet žáků.  V úterý 12. 11. jsme se dopravili do Střediska volného času v Litomyšli, kde se tato oblastní kola pořádají pod vedením p. Holáska a p. Lněničky.

Byla velká účast, ale podařilo se nám přijet akorát, ani nebyla fronta. Ukázky představovaly podzimní rostliny – hloh, , oba javory, modely nejznámějších hub, a z živočichů měli žáci poznat několik ryb, je období výlovů rybníků, a také ptactvo, které je vidět na zahradách a nyní často se vyskytující myš domácí a hraboš polní. Cílem je nejen znát přírodniny ze zadaného seznamu, ale umět se dívat a znát přírodu kolem sebe.

A to se zdá, že žáci naší školy umí, protože máme z tohoto kola 1. místo  - 2. třída Tomáš Kysilka, 3. místo  - 4. třída Eliška Jánová a 1. místo 6. třída Martin Flídr a mnoho dalších se z poloviny již nominovalo do květnového finále, jak je vidět v tabulce výsledků.

A na fotkách  si můžeme připomenout loňské finále.

20190402_130813.jpg20190402_130826.jpg20190402_130834.jpg

umístění poznávačka podzim 19.jpg