Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Okresní kolo Pythagoriády v režii našich borců

Okresní kolo Pythagoriády v režii našich borců

28.5.2019

Pythagoras ze Samu byl legendární řecký filosof, matematik a astronom, který se narodil okolo roku 570 př. n. l. na řeckém ostrově Samos a zemřel okolo roku 510 př. n. l. v Metapontu u Tarenta v Itálii, na jehož počest se pojmenovalo soutěžení v matematických znalostech a dovednostech žáků základních škol.

Do letošního okresního kola Pythagoriády se probojovali i naši nejlepší počtáři z 5. a 6. třídy, kteří svoji účast přetavili v historicky největší úspěch naší školy v této soutěži. Svůj logický úsudek, důvtip, ale i kupecké počty nejlépe zúročil v kategorii ZŠ 5 Jan Motyčka, který za sebou nechal celý svitavský okres a v kategorii ZŠ 6 Andrej Bartoš, kterému unikla nejvyšší příčka o jediný bodík.

Velký dík za vzornou reprezentaci patří rovněž Tomáši Kadidlovi, Jitce Rubkové a Jakubu Bartošovi, kteří se v nabité konkurenci rozhodně neztratili.

pythagor531052019.jpgpythagor631052019.jpg