Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Okresní kolo konverzační soutěže v angličtině

Okresní kolo konverzační soutěže v angličtině

14.2.2024

Okresní kolo konverzační soutěže v angličtině se letos poprvé konalo ve svitavském Multifunkčním centru Fabrika. Naši školu zde reprezentovaly dvě vítězky školního kola, které proběhlo 9. ledna. Pondělí 12. února bylo ve Svitavách vyhrazeno mladším žákům v kategorii ZŠ/VG I., kde nás reprezentovala Alexandra Dragoman ze sedmé třídy. Ve středu 14. února soutěžili starší žáci v kategorii ZŠ II. a mezi nimi naše žákyně osmé třídy - Eliška Jánová.

Jako obvykle se soutěž skládala ze dvou částí – poslechové a ústní. V části poslechové soutěžící pracovali se slyšeným slovem a na jeho základě plnili různé úkoly podle zadání. V části ústní si vylosovali téma hovoru. V konverzaci s porotou se potom snažili co nejlépe využít odpovídající slovní zásobu a přitom dbát na správnou výslovnost a plynulost projevu. Museli též pohotově reagovat na otázky zkoušejících.

Ačkoliv se obě žákyně velmi snažily, na obhájení prvenství ze školního kola jejich výsledky nestačily. Vzhledem k veliké konkurenci je proto Alexandřino desáté místo z dvaadvaceti a Eliščino dvanácté místo z devatenácti soutěžících moc pěkné. Děvčatům se jejich zkušenosti jistě neztratí.