Základní škola Lubná - Sebranice a Mateřská škola Lubná
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistůDatum konání:
15.5.2024

Ve středu 15. května se ve Svitavách konalo okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů Pardubického kraje, pořádané Ministerstvem dopravy – BESIP.

Naši školu reprezentovalo osm žáků, čtyři v mladší kategorii (Terezka Sommerová, Natálka Jiskrová, Patrik Pohorský a Pepa Jiráň) a čtyři ve starší (Eliška Jánová, Kateřina Kuchtová, Marek Mokrejš a Patrik Novotný). Soutěžilo se, jako každý rok, ve čtyřech disciplínách - praktická jízda na dopravním hřišti, jízda zručnosti, test základů první pomoci praktickou formou a testy znalostí pravidel silničního provozu. Na jízdu po dopravním hřišti řádně dohlížela Městská policie Svitavy. Každý člen soutěžil za celé družstvo, ale zároveň i sám za sebe.

Naši mladí cyklisté si vedli velmi dobře, o čemž svědčil i konečný výsledek. Žáci mladší kategorie se umístili na 4. místě z jedenácti týmů, žáci starší kategorie obsadili krásné 2. místo z osmi týmů. V kategorii jednotlivců se vyhlašoval nejlepší chlapec a děvče za mladší i starší žáky. Eliška Jánová toto umístění získala za starší, stejně jako loni. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci naší školy.

Fotogalerie

IMG_20240515_112852.jpg