Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Oblastní kolo přespolního běhu

Oblastní kolo přespolního běhu

19.9.2018

Přespolní běh, to se neutíká přes nějaké pole, nebo jako přespolní žáci z nějaké jiné vesnice. To je běhání přírodou, žádný stadion, hala nebo sportovní budova, ale hezky venku, po trávě, štěrku, blátě, do kopečka nebo dolů. A také je to dlouhé a běží moc lidí. A na tohle všechno už musí být jiní lidé, schopnosti a jiná odvaha, třeba za deště.

Naštěstí nám v Litomyšli 147. září 2018 vůbec nepršelo, naopak bylo vedro na padnutí. Když se pak závodníci jednotlivých kategorií hnali Parkem mladých u Školek bylo vidět, že to je pořádná dřina. A nejen pro mužské, protože běhaly i dívky.

A výsledky na 800 m:

I. kategorie

Vomáčka Matyáš  3. místo, Dostál Samuel 9. místo, Novotný Patrik 10. místo, Lehocký Tobiáš 17. místo, Šprojcar Petr 26. místo, Šprojcar Pavel 30. místo, Zugar Kristian 32. místo.

Ondráčková Martina 19. místo.

II. kategorie:

Vojtěch Procházka 2. místo, Kopecký Dominik 3. místo, Filipi Matyáš 6. místo,

Dvořáková Amálie 5. místo, Jílková Monika 6. místo

Na 1200 mBoštík Vojtěch 13. místo

Všem odvážným a vytrvalým účastníkům děkujeme za jejich ochotu nás reprezentovat a odhodlání vydržet v tom vedru.

Reportážní snímky uvidíte TADY.