Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

28.3.2018

V letošním roce proběhl již 18. ročník celostátního projektu Noc s Andersenem. Letošní téma bylo Rychlé šípy a jejich autor. Naše škola se této akce zúčastnila již po několikáté. Jedná se o zábavné a trochu i výchovné přespávání v knihovně. Zahájení této akce proběhlo v 18:00 slavnostním přípitkem s panem místostarostou Ing. Josefem Janečkem. Následně jsme se v rámci tématu "Skaut" rozdělili do 5 oddílů a vyrobili si jméno, vlajku a heslo. Poté nás dva místní skauti ze 4. chlapeckého oddílu Ostříži pozvali do své klubovny a seznámili s morseovkou. Po návratu do knihovny a vydatné večeři se naše vytvořené oddíly vydaly na noční výpravu za dobrodružstvím po Litomyšli. Pátrání jsme ukončili v knihovně a všichni zakřičeli vyluštěné heslo Foglar. Několik nadšenců se ještě pustilo do plnění různých bobříků. Ale většina už byla unavená, a tak jsme s velkou chutí rozbalili spacáky, vzali do rukou knihy a hurá do hajan.