Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > „Nicholas Winton – Síla lidskosti“

„Nicholas Winton – Síla lidskosti“

22.5.2019

Ve středu 22. května se celý druhý stupeň vydal do Tylova domu v Poličce, aby zhlédl pořad věnovaný mimořádnému člověku Nicholasu Wintonovi. Byl to britský makléř, který před druhou světovou válkou zachránil stovky převážně židovských dětí před transportem do koncentračních táborů. Zorganizoval převoz dětí do Velké Británie k novým rodinám a tím jim zachránil jejich životy. Některé z těchto tzv. Wintonových dětí žijí dodnes, ale většinou je možné setkat se už jen s jejich potomky. Účelem tohoto projektu je inspirovat se příkladem pana Wintona a poskytnout pomoc, která zachrání nebo vylepší život jiným.

Hraný dokument byl zakončen besedou s dramaturgem projektu Zdeňkem Tulisem, kterému mohli žáci položit otázky, jež je v souvislosti s osobou N. Wintona zajímaly. A nebylo jich málo.

winton.jpg