Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Nenech to být (NNTB)

Nenech to být (NNTB)

23.2.2018

S podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy byl vytvořen internetový systém a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování dětí z kolektivu na školách po celé ČR. Šikana je velmi nebezpečný typ rizikového chování mezi dětmi a mládeží. Naše škola se proto do projektu zapojila, aby efektivně odhalovala tyto problémy ještě v jejich zárodku.

Aplikace „Nenech to být“ umožňuje bezpečné a anonymní nahlášení šikany jak od svědků, tak od samotné oběti. Informace se dostane ve škole k člověku, který se zabývá řešením šikany. Anonymně se mohou zapojit i rodiče, kteří se dozvědí o tom, že se někdo v kolektivu necítí dobře.

Informace můžete předat přes internetové stránky www.nntb.cz nebo přes staženou aplikaci ve svém telefonu. Odkaz na stránky systému je rovněž umístěn na modrém tlačítku NNTB v submenu webu naší školy.