Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Návštěva hlídky Policie ČR

Návštěva hlídky Policie ČR

13.5.2022

V pátek 13.5. nás navštívili příslušníci Oddělení hlídkové služby Policie ČR. Sice byl pátek třináctého, který bývá pro mnohé smolným dnem, ale tahle návštěva se nesla v přátelském a velmi milém duchu. Děti měly možnost se dozvědět, co práce na takovém oddělení obnáší, jakou profesní způsobilost musí pánové splňovat i do jakých akcí jsou nasazováni. Atraktivní záležitostí byla praktická ukázka výzbroje i výstroje, kterou si děti mohly vyzkoušet. Závěrečnou projížďku v policejním autě ale přerušilo hlášení ve vysílačce, které nekompromisně policisty povolalo zpět do služby.  Během krátké chvíle museli nasednout do vozu a pod zapnutými majáky ,, odjeli do akce“.  O slíbenou projížďku policejním vozem děti nepřijdou. Jakmile to bude možné, ještě se s pány policisty setkají.