Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Návštěva čistírny odpadních vod

Návštěva čistírny odpadních vod

12.4.2024

V pátek 12. dubna se v rámci Dne Země (22. 4.) vydala sedmá třída do Nedošína u Litomyšle, aby navštívila čistírnu odpadních vod. Na místě se žáků ujala velmi příjemná paní, zaměstnankyně čistírny, a provedla nás po celém areálu. Seznámila žáky se všemi místy, kudy musí znečištěná voda z kanalizace protéct, aby se na konci procesu čištění mohla zase průzračná a zbavená všech nečistot vrátit zpět do přírody, konkrétně do řeky Loučné. Žáci se o čištění vody dozvěděli řadu nových informací. Například to, že voda se hned na počátku procesu nejdříve zbavuje větších nečistot, potom menších a pak se dostane do nádrží, ve kterých působí bakterie, jež se na čištění vody velkou měrou podílejí. Připomněli si také, co do kanalizace nepatří, a také se dozvěděli, že nedošínská čistírna neupravuje pouze vodu z Litomyšle, ale také z okolních vesnic - Osíka nebo Benátek.

Exkurze to byla velmi zajímavá a pro všechny jistě i poučná.

20240412_093011.jpg