Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Karneval ve školní družině

Karneval ve školní družině

4.2.2021

První únorový týden se ve školní družině nesl ve znamení karnevalu. Předcházela mu výroba speciálních obličejových masek, které jsme si pracovně nazvali ,, rouškošky“ / rouška sešitá dohromady se škraboškou/ a doladili k nim obleky. A protože už máme zkušenost s online přenosy ze družiny, celé akce se také účastnily děti, které zůstaly doma na distanční výuce.

Po úvodním představení jednotlivých masek, které probíhalo na předem nacvičenou anglickou písničku, se děti rozdělily do dvou družstev a poměřily své síly v několika soutěžích. Došlo i na pár společných tanečků a volnou zábavu. Vrcholem celého odpoledne byla tombola a volba tří nejhezčích masek. Porotu tvořily právě děti, které nás celou dobu z domu sledovaly.

I když je v současné době těžké vymýšlet pro děti vhodné aktivity, karneval byl dobrou volbou, jak děti pobavit a zpříjemnit jim den.

karneval2021.png