Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Informace k provozu školy od 3. května 2021

Informace k provozu školy od 3. května 2021

3.5.2021

Vážení rodiče,

na mimořádném jednání dne 29. 4. 2021 vláda nečekaně a v rozporu s předchozími informacemi rozhodla o obnovení rotační výuky od 3. května na II. stupni i v Pardubickém kraji, o otevření mateřský škol pro všechny děti a o změnách v testování dětí a žáků.

Z uveřejněných informací vyplývá následující:

Mateřská škola
Prezenční výuka pro všechny děti zapsané do MŠ. Děti bez roušek a bez testování.

Základní škola

Od 3. května nastoupí – 7. a 8. třída (v 6. a 9. třídě bude pokračovat distanční výuka),

od 10. května nastoupí – 6. a 9. třída (7. a 8. třída se bude učit distančně).

Provoz na I. stupni bude pokračovat ve stávajícím režimu:

od 3. května2. a 4. třída (1., 3. a 5. třída se bude učit distančně),

od 10. května1., 3. a 5. třída (2. a 4. třída se bude učit distančně).

Žáci I. stupně budou ve škole testováni 1x týdně (v pondělí), žáci II. stupně 2x týdně (v pondělí a ve čtvrtek). Žáci mají povinnost nosit roušky.

Školní stravování

• Ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce. Ostatní žáci (ti, kteří mají distanční výuku) si mohou stravu odebrat do jídlonosičů.
  • Žáci, kteří před uzavřením škol chodili na obědy, jsou v době prezenční výuky automaticky na obědy přihlášeni; pokud vaše dítě v době prezenční výuky na obědy chodit nebude, je třeba ho odhlásit.

Mgr. Jitka Kučerová