Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Informace k provozu školy od 17. května 2021

Informace k provozu školy od 17. května 2021

17.5.2021

Vážení rodiče,

v návaznosti na jednání vlády ČR dne 10. května 2021 bylo vydáno novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 17. 5. 2021.

Z uveřejněných informací vyplývá následující:

Plný provoz pro všechny zapsané děti.

Děti se netestují a nemusí nosit roušky.

Základní škola

Prezenční výuka všech ročníků bez rotace na 1. i 2. stupni školy od pondělí 17. 5. 2021.

Všichni žáci se budou testovat 1x týdně. Testovací den je pondělí. Pokud tento den nebude žák ve škole, bude testován první den po návratu do školy, přičemž se bude hlásit u paní Zachové na 1. stupni resp. u paní Jánové na 2. stupni školy ihned po příchodu ještě než půjde do šatny.

Žáci musí nosit roušku (zdravotnickou nebo nanoroušku) nebo respirátor.

Školní družina

Plný provoz pro všechny zapsané žáky kromě pondělní ranní družiny, která je z důvodu testování zrušena.

Školní stravování

Plný provoz.

Žáci, kteří před uzavřením škol chodili na obědy, jsou v době prezenční výuky automaticky na obědy přihlášeni. Pokud žák v době prezenční výuky na obědy chodit nebude, je třeba ho odhlásit obvyklým způsobem.

Čestné prohlášení o podstoupení antigenního testu ve škole

Upozorňujeme, že ve webové aplikaci Bakaláři je možné si vytisknout čestné prohlášení o podstoupení antigenního testu ve škole pro umožnění vstupu do provozoven služeb nebo pro umožnění účasti žáka na zájmových aktivitách organizovaných sportovními kluby nebo spolky.

potvrzení covid.JPG

Po přihlášení do webové aplikace je hned nahoře tlačítko “Potvrzení covid-19”. Po jeho stisknutí se zobrazí náhled čestného prohlášení, přičemž z rozbalovacího menu vpravo nahoře vyberte, jaký zákonný zástupce se má doplnit (zvolte zástupce a stisknete odeslat). Následně formulář vytisknete a podepíšete.

Ředitelství školy