Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Informace k provozu školy od 12. dubna 2021

Informace k provozu školy od 12. dubna 2021

12.4.2021

Vážení rodiče,

v pondělí 12. dubna 2021 bude zahájena prezenční výuka na I. stupni. Tato výuka musí být realizována rotačním způsobem, tj. střídáním celých tříd v týdenním intervalu.

Od 12. dubna nastoupí – 1., 3. a 5. třída (ve 2. a 4. třídě bude pokračovat distanční výuka),

od 19. dubna nastoupí – 2. a 4. třída (1., 3. a 5. třída se bude učit distančně).

Žáci mají povinnost nosit po celou dobu pobytu ve škole chirurgickou roušku nebo respirátor (s výjimkou jídla a pití).

Žáci budou ve škole 2x týdně testováni (v pondělí a ve čtvrtek) – o podrobnostech k průběhu testování budeme rodiče informovat.

Školní družina (ranní i odpolední):

- od pondělí 12. dubna bude zajištěna školní družina odděleně pro 1. a 3. třídu (ranní družina až od úterý 13. dubna kvůli pondělnímu testování)

- od pondělí 19. dubna bude zajištěna školní družina odděleně pro 2. a 4. třídu (ranní družina až od úterý 20. dubna kvůli pondělnímu testování)

- 5. třída – bez možnosti pobytu ve ŠD

Školní stravování

• Ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci v prezenční výuce. Ostatní žáci (ti, kteří mají distanční výuku) si mohou stravu odebrat do jídlonosičů.
  • Žáci, kteří před uzavřením škol chodili na obědy, jsou v době prezenční výuky automaticky na obědy přihlášeni; pokud vaše dítě v době prezenční výuky na obědy chodit nebude, je třeba ho odhlásit.

Prosíme rodiče, aby neposílali děti do školy v případě, že jeví příznaky onemocnění dýchacích cest nebo je někdo v jejich bezprostředním okolí v karanténě. Děkujeme.

Termín obnovení prezenční výuky pro 6. – 9. třídu zatím není určen.

Mgr. Jitka Kučerová