Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Informace k opatření vlády

Informace k opatření vlády

14.10.2020

V návaznosti na usnesení vlády s účinností od 14. října 2020 do 1. listopadu 2020 platí následující:

• Pro mateřské školy se stávající režim nemění.
  • U a 2. stupně základních škol se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole.
  • U školních družin se zakazuje pobyt žáků ve školní družině.
  • Ve dnech 26. a 27. října 2020 je zakázána osobní přítomnost žáků základních škol na vzdělávání – na tyto dny jsou stanoveny dny volna.
  • Školní stravování – školní jídelna umožní odběr obědů v rámci školního stravování (za dotovanou cenu) žákům, kteří se povinně vzdělávají distančním způsobem. Žáci mají možnost podle svých aktuálních podmínek oběd odebrat. Je tedy možné, aby žáci konzumovali jídlo v prostorách jídelny. Školní jídelna musí dodržovat povinnosti stanovené usnesením vlády č. 2 pro provozovny stravovacích služeb (rozestupy, počet osob u jednoho stolu…).

Všichni žáci 1. a 2. stupně mají obědy do 1. listopadu 2020 odhlášené. V případě zájmu o školní stravování je nutné si oběd přihlásit 2 dny předem do 14:00 hod. (např. oběd na středu do 14:00 hod. v pondělí). Oběd mohou žáci konzumovat v prostředí školní jídelny (od 10:45 do 12:00 hod.) nebo odebrat ve stejném čase do vlastního jídlonosiče (vchod do školní kuchyně – Lubná z parkoviště u školy, Sebranice z cesty ke kostelu naproti garážím).

26. – 30. října 2020 podzimní prázdniny – školní stravování není poskytováno.