Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Informace k obnovení provozu základní školy pro žáky 6. až 9. ročníku

Informace k obnovení provozu základní školy pro žáky 6. až 9. ročníku

8.6.2020

Vážení rodiče,

od 8. června 2020 bude dle informací MŠMT umožněn dobrovolný vstup do školy i pro žáky II. stupně ZŠ. Nepůjde o fungování v obdobném režimu jako tomu je u I. stupně, ale spíše o možnost konání konzultací či třídnických hodin. Školní docházka je do konce školního roku nepovinná. Prioritní pro II. stupeň i nadále zůstává distanční výuka (vzdělávání přes internet).

Žákům II. stupně bude umožněna přítomnost ve škole zejména z těchto důvodů:

• Individuální nebo skupinové (opět do 15 žáků) konzultace nebo setkání s vyučujícím navazující na vzdělávání na dálku (objasnění nebo upevnění učiva, zadání samostatného učení mimo školu) a v souvislosti s hodnocením vzdělávání za školní rok 2019/2020.
  • Socializační aktivity.
  • Vyzvednutí školních potřeb nebo jiných osobních věcí žáků, které z důvodu zákazu osobní přítomnosti žáků zůstaly ve škole.
  • Odevzdání a převzetí učebnic, učebních pomůcek a školních potřeb.
  • Předání vysvědčení za 2. pololetí školního roku 2019/2020.

Při prvním příchodu do školy (žáci vyčkají před školou na vyzvednutí) odevzdají žáci vyplněné a zákonným zástupcem podepsané „Čestné prohlášení“ (s datem podepsání ne starším jednoho dne) – ke stažení ZDE, a podle pokynů vstoupí s rouškou do budovy školy. Bez tohoto prohlášení nebude žák do školy vpuštěn. Žáci i jejich zákonní zástupci jsou povinni se seznámit s pokyny vydanými MŠMT – ke stažení ZDE.

Informace k provozu:

- v harmonogramu se počítá se dvěma skupinami v ročníku:

1. skupina: žáci ze Sebranic (8:10 – 9:40 hod.) 2. skupina: žáci z Lubné (10:00 – 11:30 hod.) výjimku tvoří žáci 7. ročníku: celá třída = jedna skupina (14 žáků)

- dle prostorových a personálních podmínek bude umožněna přítomnost:

• žákům 6. ročníku v pondělí 8. 6. a 15. 6., ve čtvrtek 25. 6.
  • žákům 7. ročníku v úterý 9. 6. a 16. 6., ve středu 24. 6.
  • žákům 8. ročníku ve středu 10. 6. a 17. 6., v úterý 23. 6.
  • žákům 9. ročníku ve čtvrtek 11. 6. a 18. 6., v pondělí 22. 6.

- v týdnu od 22.–25. 6. proběhne odevzdání učebnic a výdej učebnic na další školní rok

Školní rok bude ukončen a vysvědčení vydáno v pátek 26. 6. 2020. Způsob předání vysvědčení bude ještě upřesněn.

Mgr. Jitka Kučerová