Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Exkurze v THT

Exkurze v THT

11.11.2022

V pátek 11. listopadu navštívili žáci deváté třídy firmu THT v Poličce. Během exkurze se seznámili s historií firmy i současnou výrobou. Nahlédli do výrobních hal a dozvěděli se informace o profesích ve firmě. Exkurze žáky zaujala, jak plyne z následujících vyjádření žáků.

• Dnešní exkurze se mi velmi líbila. Zástupce firmy nás provedl od prodejny po výrobu hasičských vozů. Začali jsme u montáže hliníkových konstrukcí a končili povídáním o kontrole celého sestaveného auta. Ukázal nám CNC stroje a jak pracují.
  • Viděli jsme výrobu hasičských aut, která firma vyváží do více než 20 států světa, např. Indie, Austrálie. Zajímavé bylo vyprávění o testu odolnosti aut, která měla vydržet výbuch v muničním skladu a jak zajistit, aby posádka byla v bezpečí.
  • Vůbec jsem netušila, kolik práce za tím vším stojí. Uvědomila jsem si, co mohu dělat za práci po střední škole. Pán, který nás prováděl, byl velmi milý a všechny dotazy ochotně zodpověděl. Jsem ráda, že jsme viděli celý proces výroby a že jsme měli možnost sednout si do hasičských aut. Rozhodně bych se tam chtěla ještě podívat.
  • Jsem dobrovolný hasič, takže k tomuto tématu mám blízko. Nejvíc mě zaujalo, jak tato společnost vyváží auta do celého světa. Každé auto je na míru, podle požadavků konkrétní jednotky. Všechny součástky si firma vyrábí sama. Nebyl jsem jediný, komu se líbilo pancéřové vozidlo, které je zkonstruováno do těch nejextrémnějších podmínek. Dokonce jsme si mohli sednout dovnitř auta. Moc jsem si to užil.
  • Viděli jsme také čerpadlo s výkonem 4000 litrů za minutu a řezání různých dílů laserem. Všechny díly si vyrábějí ve firmě. Exkurze se mi líbila.

DSC04734.JPGDSC04737.jpg