Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Dopravní soutěž mladých cyklistů - školní kolo

Dopravní soutěž mladých cyklistů - školní kolo

26.4.2023

Naše škola se každoročně zapojuje do celostátní „Dopravní soutěže mladých cyklistů“, kterou vyhlašuje BESIP Ministerstva dopravy ČR. Nejinak tomu bylo i letos. Ve středu 26. dubna se v prostoru kolem Skalky konala jedna z jejích částí, a to jízda zručnosti. Deváťáci pro své mladší spolužáky z páté, šesté, sedmé a osmé třídy připravili překážkovou dráhu, kterou měli  projet s minimálním počtem trestných bodů. Žáci si tak mohli otestovat své praktické dovednosti v ovládání jízdního kola. Ačkoliv jim počasí moc nepřálo (chvílemi dokonce sněžilo), všichni soutěžící se s překážkami vyrovnali, jak nejlépe uměli. Ti nejlepší z nich pak pojedou naši školu reprezentovat do okresního kola, které proběhne 10. května ve Svitavách.

20230426_100729.jpg