Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Do divadla? – Proč ne!

Do divadla? – Proč ne!

5.2.2020

Praha je město mnoha možností. O tom se mohli přesvědčit žáci 8. a 9. třídy lubenské školy ve středu 5. února. Naše hlavní město nás přivítalo nádherným slunečným počasím, které vybízelo k procházce Starým Městem. Cílem naší cesty však tentokrát nebyly žáky tak očekávané nákupy, ačkoliv i na ně došlo, ale návštěva Zlaté kapličky – Národního divadla. Komentovaná prohlídka nás zavedla do sklepení, kde leží 20 základních kamenů, do hlediště, ze kterého jsme měli možnost vidět přípravu jeviště před představením, na 1. galerii, která skýtá dechberoucí pohled dolů, a hlavně na terasu, ze které byl nádherný výhled na večerně osvícený Pražský hrad a okolí.

Před 19. hodinou jsme se usadili na svá místa na 1. balkóně a sledovali nestárnoucí příběh Williama Shakespeara Sen čarovné noci. Moderní pojetí hry, která byla napsána už v roce 1596, žáky zaujalo.  Režijní pojetí šéfa Činohry ND Daniela Špinara přiblížilo hru dnešním divákům i díky vtipným scénám a muzikálovým výstupům. Zajímavostí je regionální stopa – choreografem celého představení je absolvent poličského gymnázia a držitel ceny Thálie Radim Vizváry.

Všichni pojali návštěvu Národního divadla velmi svědomitě, ať už výběrem společenského oblečení, ale i vzorným chováním. A co my učitelé? My jsme rádi, když se vrátíme z kulturní akce s partou velmi unavených, ale spokojených žáků.

A jak akci hodnotí sami žáci?:

- V autobuse panovala skvělá nálada. Líbila se mi i cesta zpátky. Byla na začátku zábavná, ale pak tichá. Hodně lidí podřimovalo.

- Celkově mám z Prahy špatný dojem. Všude samí lidé a samý asfalt. Na to nejsem zvyklý.

- Hodně jsme se nachodili.

- Divím se, že se nikdo neztratil.

- V nákupním centru naše peněženky trochu zabrečely.

- Nevěděli jsme, kam dřív vkročit. Prvně jsme se šli ale najíst.

- V Národním divadle se nám líbilo a velmi jsem si to užil.

- Divadlo bylo menší, než jsem si myslel. Zaujala mě ale jeho honosnost.

- Naštvalo mě, že v prezidentské lóži nebyl prezident.

- Z terasy byl krásný pohled na Prahu.

- Zaujal mě také výklad a prohlídka divadla.

- Představení mě bavilo, bylo velmi vtipné.

- Líbil se mi lustr, který bych chtěl mít doma.

- Bylo hezké vidět spolužáky v obleku.

- Výlet do Prahy byl celkově super.

- Rád bych si to někdy zopakoval.