Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Divadelní představení

Divadelní představení

14.12.2023

Ve čtvrtek 14. prosince nás navštívilo královéhradecké Divadélko pro školy. Pro žáky prvního stupně bylo připraveno představení Nová dobrodružství Veverky Zrzečky a pro druhostupňové Divadelní cestopis aneb Evropou od renesance po realismus.

Divadelní cestopis, jak název napovídá, seznámil žáky druhého stupně s vývojem evropského divadla. Dva herci bravurně sehráli ukázky z Shakespearova „Hamleta", Mollierova „Zdravého nemocného", Goldoniho „Sluhy dvou pánů", Rostandova „Cyrana z Bergeracu" a z „Maryšy" od bratří Mrštíků. Díky svéráznému humoru, kreativním kostýmům, a především zapojení diváků do hry sklidili herci veliký aplaus.

Všichni jsme odcházeli s nezapomenutelným zážitkem.: „Představení se mi moc líbilo, protože to bylo zábavnou formou. Moc jsme se u toho zasmáli, překvapivě pro mě jsem si i něco zapamatovala.  Ráda bych na takové akce chodila častěji.“ „Divadlo se mi moc líbilo a bylo to hodně vtipné. Někteří žáci se do hry zapojili (Vašek, Barča, Dominik).“

Divadelní představení.JPGDivadelní představení 2.JPGDivadlo.JPG