Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Den Země na 1. stupni

Den Země na 1. stupni

22.4.2022

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna, zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá ve více než 190 zemích světa.

I žáci prvního stupně naší školy se zapojili do této akce. Vybaveni pracovním oblečením a  rukavicemi se po skupinkách vydali vysbírat odpad v Sebranicích. Celé dopoledne plnili pytle nejrůznějším odpadem od papíru a plastu počínaje, po sklo konče. Nouze nebyla ani o starou kabelku do divadla,  peněženku nebo botu. Při úklidu si děti mohly uvědomit, jak důležité je odpad správně třídit a ukládat do vyhrazených sběrných nádob nebo na recyklační dvůr. Planetu Zemi máme jen jednu, proto by ochrana životního prostředí měla být nedílnou součástí našich životů.

Závěr celého dopoledne patřil posezení u ohně a opékání prvních letošních špekáčků.

DZ4.jpg