Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Den dětí tentokrát trochu netradičně

Den dětí tentokrát trochu netradičně

1.6.2022

Obě oddělení školní družiny strávily Den dětí letos poněkud netradičně. Děti měly jedinečnou možnost zjistit, jaké to je, když se láska ke zvířatům ,, poněkud zvrtne“.

Mnoho z nás má doma nějakého mazlíčka, ať už je to kočka, pes, křeček nebo andulka. Výjimkou nejsou ani želvy. Jenže když máte doma želv 13 a ještě k tomu několik druhů, už to tak obvyklé není. V rodině Novotných si želvy zamilovali natolik, že jim dokonce upravili i část zahrady, aby měly želvy vše potřebné. Prostor ve stráni je vybaven několika domky pro odpočinek želv, nechybí koupaliště ani spousta keřů a rostlin, kde se mohou schovat před sluncem.

Děti si mohly želvy chovat, hladit, také zjistily, co jim chutná a jak se o ně mají správně starat. Příjemným zakončením odpoledne bylo občerstvení v podobě vynikající zmrzliny.