Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Co je to kyanotypie?

Co je to kyanotypie?

1.10.2021
5. třída v domě u Rytířů v pátek 1.10. navštívila krásnou výstavu Veroniky Šrek Bromové a při té příležitosti se naučila novou výtvarnou techniku = KYANOTYPII.

Postup byl překvapivě jednoduchý. V temné místnosti jsme nanesli štětcem chemickou tekutinu na čtvrtku tam, kde jsme chtěli mít ve výsledku modrou barvu. Nechali jsme čtvrtky ve tmě zaschnout a šli se podívat na výstavu Časy mezi časy. Veronika Šrek Bromová tato svá díla vytvořila v době Covidu 19. Viděli jsme její umělecké fotografie, obrazy, keramiku i videofilm z jejího života. Mohli jsme tak poznat její rodinu a přátele. Výstava se nám všem moc líbila, využili jsme čas i k  focení s některými jejími díly.
 K závěru jsme nasbírali na místním dvorku různé přírodniny a pokryli jimi místa potřená zaschlou chemikálií. Naše díla jsme přikryli sklem a zanesli na sluneční svit. Slunko dokoná naše tvůrčí snažení. Místo našich přírodnin bude bílé a navíc se vykreslí i struktury přírodnin. Už se těšíme na naše výtvory, které jsme ještě neviděli. Určitě se s vámi o ně podělíme v dalším příspěvku.