Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Čarodějnice se slétly do školy

Čarodějnice se slétly do školy

3.5.2021
Poslední dubnový týden se nesl ve znamení příprav na páteční slet čarodějnic. Ve třídách i ve školní družině děti chystaly výzdobu, pomůcky a kostýmy. Třeťáci si dokonce troufli na výrobu léčivého lektvaru - sirupu z rýmovníku. Bohužel současná situace neumožnila dětem strávit den společně a sejít se u soutěží a ohně. Alespoň našim nejmenším byl připraven krátký program se soutěžemi a závěrečným opékáním.

V pátek 30. 4. se žáci první třídy proměnili v čarodějnice a čaroděje a užili si dopoledne plné procvičování a her. Nejdříve bylo ale potřeba nachystat papírovou čarodějnici. Tu si děti vyrobily při hodině Vpč. Při tělesné výchově se žáci prošli do lesa a nasbírali dřevo na opékání buřtů. A v pátek se pustili do skládání puzzle a vymýšlení jmen pro čarodějnice, opisovali slova a počítali pavoučí sítě. Poté se přesunuli na hřiště, kde plnili úkoly, aby prověřili, zda jsou opravdovými čaroději. K obědu pak měli výborné opečené buřty.

Všem dětem se akce moc líbila ke spokojenosti jejich třídní učitelky i obou paní vychovatelek.