Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Book Creator

Book Creator

22.6.2018

Při výuce v naší škole se snažíme vzbudit mezi žáky snahu o získávání informací a dovedností, tedy chuť do nového učení. Vytvořit takovou kompetenci pro budoucnost je opravdu nesnadný úkol v dnešní informacemi přesycené době. Děti už nejsou moc zvídavé. Možná z pudu sebezáchovy se naučily „vypínat" a „profiltrovat" jen pro sebe zajímavé zprávy. Není divu, když denně do jejich vědomí buší reklamy na každé ploše nebo obrazovce.

I proto také zkoušíme ve výuce informační technologie. Vybrali jsme si program Book Creator, který umožňuje velmi snadno a intuitivně používat fotografie, text, kresbu apod. Tento způsob ozvláštňuje psaní poznámek, je obměnou prezentací na papíře a motivuje žáky k objevování.

Začínáme už od prvňáčků. I když ještě neumí gramatiku a s větami mají také potíže, tady se do toho pouštějí všichni aktivně.
Podívejte se, jak jsme začínali, nebo třeba na „Povídání o pampelišce"