Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Bobřík informatiky premiérově na naší škole

Bobřík informatiky premiérově na naší škole

24.11.2022

BOBŘÍK INFORMATIKY je předmětová soutěž podporovaná MŠMT, která je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.

Naše škola se letos poprvé zúčastnila ve třech věkových kategoriích od 4. do 9. ročníku. Žáci na počítačích odpovídali v online testu na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

V kategorii Mini (4.-5. ročník) zvítězil Marek Mokrejš, v kategorii Benjamin (6.-7. ročník) dominoval Vítězslav Štěrba a v kategorii Kadet (8.-9. ročník) zaznamenal nejlepší výkon Tomáš Kadidlo.

Gratulujeme vítězům a již teď se těšíme na nový ročník soutěže v příštím školním roce.

plakat2022zsA4.jpg