Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Beseda s Pavlem Hénikem o čtenářském deníku a tvůrčím psaní

Beseda s Pavlem Hénikem o čtenářském deníku a tvůrčím psaní

24.1.2024

Ve středu 24. 1. navštívili žáci 6. třídy Městskou knihovnu Litomyšl. Spisovatel Pavel Hénik si pro ně připravil povídání o čtenářském deníku a tvůrčím psaní. Autor knih převážně pro dospělé bude letos vybírat nejlepší povídky a komiksy v soutěži KRIMINACHT, kterou vyhlásily litomyšlská a svitavská knihovna a Městská galerie Litomyšl.

Proto se během besedy snažil dávat žákům podnětné rady a inspiraci, jak napsat povídku. V průběhu také nechal žáky nahlédnout do svých čtenářských deníků i komiksových prvotin.

Po celou dobu besedy panovala tvůrčí a přátelská atmosféra. Většina žáků odcházela s příslibem, že se pokusí napsat vlastní detektivní povídku či komiks.

Beseda s Hénikem, 6. třída.jpgBeseda se spisovatelem.jpg