Základní škola Lubná - Sebranice a Mateřská škola Lubná
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > 5. a 6. třída společně v Brně na exkurzích

5. a 6. třída společně v Brně na exkurzíchDatum konání:
2.12.2021

Ve čtvrtek 2.12. se 5. a 6. třída vydala do Brna na exkurze. Společně navštívily Hvězdárnu a planetárium Brno, které se nachází nedaleko centra v malebném parku Kraví hora. Překvapila je zde prezentace vesmíru na základech posledních objevů. Staly se tak cestovateli ve vesmíru, což bylo velice sugestivní. Přistávaly na různých planetách, na kometě, ocitly se i v prstenci Saturnu, kde měly možnost pozorovat kolem sebe hustý rej kamenů a kamínků, které tvoří tento prstenec. Dále se naučily poznávat souhvězdí letní i zimní. Byly překvapeny, kolik zvířat se nachází na obloze. (ještěrka, žirafa,…..)

Odtud  se přesunuly autobusem do muzea Anthropos. Zde se děti vydaly do pravěku, kde  na vlastní oči spatřily ojedinělou sbírku mapující nejstarší osídlení Moravy i Evropy. Každého asi nejvíce uchvátil 3,5 m vysoký, chlupatý model mamuta a následně i jeho skutečná kostra.

O tomto muzeu vás možná bude zajímat, že tradice tohoto pavilonu sahá do období Československé republiky. Výstavu zde navštívil T. G. Masaryk i průmyslník T. Baťa, který ji i finančně podpořil. Tuto expozici doporučujeme nejen milovníkům historie.

Kdo by chtěl vědět ještě více, může se podívat zde: MZM - O původu člověka a vzniku kultury

Fotogalerie