Aktuality ZŠ

Štítky:

Olympiáda v angličtině

Datum konání: 29. 1. 2018

V polovině ledna u nás proběhlo další soutěžní klání. Jednalo se o školní kolo konverzační soutěže v angličtině. Opět se přihlásilo 12 soutěžících. Soutěž se skládala ze dvou částí – poslechové a konverzační.

Více

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 29. 1. 2018 10:43

Olympiáda v dějepise

V měsíci listopadu proběhla na druhém stupni naší školy dějepisná olympiáda. Do školního kola se přihlásilo 12 historických nadšenců z osmé a deváté třídy. Tématem letošního ročníku bylo období první republiky. Vítězem školního kola se stal Pavel Jána (8. tř.

Více

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 29. 1. 2018 10:39

Turnaj ve stolním tenise na 2. stupni

Datum konání: 25. 1. 2018

Žáci 2. stupně se mohli zúčastnit 1. ročníku novoročního turnaje ve stolním tenise. O přestávkách bylo odehráno celkem 90 zápasů. Nejlepší hráči byli oceněni medailemi a putovním pohárem, který získal Lukáš Novotný ze 7. třídy. Celý projekt vymyslela a perfektně zorganizovala Lída Jánová.

Více

Autor: Ilona Nováková Publikováno 25. 1. 2018 10:00

Tour de Container

Datum konání: 22. 12. 2017

V rámci projektu Recyklohraní plnili žáci druhého stupně úkol Krok za krokem, jehož cílem bylo zmapovat umístění sběrných míst v obci. Byla z toho krásná zimní procházka, ze které přinášíme zdařilé video. Fotografie z okruhu po kontejnerech si můžete prohlédnout ZDE.

Více

Autor: Mgr. Jindřich Novotný Publikováno 22. 12. 2017 10:54

Exkurze na SŠZT v Litomyšli

Datum konání: 20. 12. 2017

V pondělí 18. prosince navštívili žáci osmé a deváté třídy v rámci Dne otevřených dveří Střední školu zahradnickou a technickou v Litomyšli. Byli seznámeni s možnostmi studia na této škole a zároveň shlédli vánoční výstavu a výstavu zemědělské techniky.

Více

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 20. 12. 2017 12:15

Praha a Národní divadlo

Datum konání: 15. 12. 2017

Ve čtvrtek 14. prosince se žáci osmé a deváté třídy vydali na celodenní výlet do Prahy. Po procházce vánočně vyzdobeným centrem města a po odpolední prohlídce Národního divadla, následovalo večerní představení v Národním divadle.

Více

Publikováno 15. 12. 2017 10:33

Exkurze ve Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí

Datum konání: 6. 12. 2017

Žáci posledních dvou ročníků naší školy se zúčastnili zajímavé exkurze na Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí, která pro ně připravila zajímavý program včetně prohlídky budovy školy i odloučeného pracoviště, kde probíhá praktická výuka.

Více

Autor: Mgr. Jindřich Novotný Publikováno 6. 12. 2017 14:40

Preventivní programy na druhém stupni

Na přelomu listopadu a prosince proběhly ve všech třídách druhého stupně preventivní programy, které pro naše žáky uspořádala organizace ACET ČR. V šesté třídě se hovořilo o problémech šikany, v sedmé o kouření a osmá třída s devátou měly na programu téma přátelství.

Více

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 6. 12. 2017 14:11

Nabídky studia na středních školách

Datum konání: 28. 11. 2017

Každoročně na podzim navštěvují naši školu zástupci středních škol, aby naše žáky z deváté a osmé třídy seznámili s možnostmi studia na jejich školách. Nejinak tomu bylo i letos.

Více

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 28. 11. 2017 13:51

O pohár Modré školy ve florbalu

Datum konání: 16. 11. 2017

14.11.2017 se naši chlapci zúčastnili Oblastního kola ve florbalu III. kategorie O Pohár Modré školy v Litomyšli. Získali jsme krásné 2. místo za účasti 8 družstev.