Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Úspěch ve finálním kole historické soutěže v Pardubicích

Úspěch ve finálním kole historické soutěže v Pardubicích

24.1.2024

Ve středu 24.1. se konalo finální kolo historické soutěže Východočeského muzea Pardubice „Najdi muzejní bombu". Vybrané týmy zde před porotou složenou z odborníků muzea prezentovaly svoji metodiku vzdělávacího programu ke konkrétní muzejní expozici.

Naši školu reprezentoval tříčlenný tým, Adam Rejmon z 9. třídy, Kateřina Švecová a Nela Brabencová ze 7. třídy. Porotu zaujal jejich pracovní list inspirovaný expozicí litomyšlského muzea „Račte vstoupit". Ocenila kreativitu, originalitu pracovního listu, pečlivou přípravu, schopnost přednesu i historické porozumění.

Naši žáci obsadili krásné druhé místo. Z Pardubic si žáci odváželi nejen hodnotné ceny, ale především hezké zážitky a nové zkušenosti.

Děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v historických soutěžích.

finální kolo historické soutěže.jpg

Finální kolo historické soutěže v Pardubicích.jpg