Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Učitelé se učili novou informatiku

Učitelé se učili novou informatiku

21.3.2022

Od příštího školního roku bude naše škola vzdělávat podle nově zrevidovaného rámcového a školního vzdělávacího programu, který přinese novou vzdělávací oblast - Informatiku, jež zcela nahradí stávající oblast Informační a komunikační technologie.

Protože jde vskutku o revoluční změnu v přístupu ke školní informatice, která proroste do všech vyučovacích předmětů a navíc vznikne nový zcela nový vyučovací předmět, je třeba, aby byl každý učitel připraven.

Ve spolupráci s Kabinetem informatiky a ICT projektu SYPO k nám do školy zavítal jeho předseda Mgr. Petr Coufal, Ph.D. a krajský ICT metodik Mgr. Jan Coufal, kteří velice zábavnou, poutavou, ale hlavně praktickou formou seznámili sborovny 1. i 2.stupně s obsahem změn včetně názorných ukázek, jak k novému předmětu přistoupit a jak ho učit.

Dvě hodinky utekly jako voda a v dubnu nás čeká další společné, jistě neméně zábavné odpoledne.

Fotogalerie

C9F5F8FB-14F3-4FFC-AAD3-20B292C8C209.jpegA45B3B78-F22B-417F-B15D-BCBA73971AED.jpegB409D88A-B45C-42A1-BE63-D812C1A54ECD.jpeg