Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Školní kolo dějepisné olympiády

Školní kolo dějepisné olympiády

18.11.2019

V pondělí 18. listopadu se osm žáků z osmé a deváté třídy zúčastnilo školního kola dějepisné olympiády. Letošní 49. ročník soutěže byl zaměřen na přelom 19. a 20. století. V písemném testu soutěžící řešili otázky a úkoly týkající se společenského a politického života tohoto období a nechyběla ani témata z oblasti vědy a kultury. Své znalosti nejlépe zúročila Markéta Faltysová z deváté třídy, která dosáhla krásného výsledku 53 bodů a umístila se tak na prvním místě. Druhou příčku s 45 body obsadila Lucie Renzová a třetí s 43 body Katka Vomočilová, obě taktéž žákyně deváté třídy. Do okresního kola ve Svitavách nás pojedou v lednu reprezentovat Markéta s Luckou. Gratulujeme a budeme držet palce!

IMG_20191125_100148.jpg