Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Projekt Recyklohraní

Projekt Recyklohraní

14.12.2022

Ve středu 14. 12. se na druhém stupni konal projektový den na téma Recyklohraní. Žáci nejprve mapovali obec a sbírali podklady k pracovním listům. Šestá třída měřila donáškovou vzdálenost odpadů, sedmá a osmá třída zakreslovala umístění kontejnerů do mapy. Žáci deváté třídy navštívili Obecní úřad v Lubné, kde se jich ujal pan starosta Josef Chadima. Ten jim vysvětlil plán obce, jak nakládá s odpady. Pak navštívili sběrné místo, kde se seznámili s provozem, otvírací dobou a rozmístěním odpadu.

Po venkovním pátrání se žáci přemístili do školy, kde ve skupinkách vyplňovali pracovní listy.

Žáci hodnotí projektový den následovně:

• Recyklohraní se mi velmi líbilo. Byli jsme na procházce v Lubné. Bavilo mě to.
  • Líbilo se mi to. Hezky jsme se prošli. Ukazovali jsme paní učitelce a Sebraňákům krásy Lubné.
  • Dalo mi to ponaučení, že třídit odpad je správná věc.
  • Bavilo mě, jak jsme do mapy zakreslovali, kde se nachází popelnice.
  • Líbilo se mi, že jsme pracovali ve skupinách.

P1140786.JPGP1140813.JPG