Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Přijímačky nanečisto

Přijímačky nanečisto

7.3.2024

Ve čtvrtek 7. března si žáci deváté třídy vyzkoušeli přijímací zkoušky „nanečisto“. Navázali jsme na zkušenosti z minulých let, kdy jsme získali ze strany žáků pozitivní ohlasy. Cílem bylo ukázat žákům úroveň jejich vědomostí, alespoň částečně je připravit na stresovou situaci a donutit je zmobilizovat síly před blížícími se přijímacími zkouškami.

Dopoledne žáci pracovali na testech z matematiky, českého a anglického jazyka. Po polední přestávce budoucí studenti a učni absolvovali pohovor, ve kterém zkušební komise hodnotila jejich vystupování a schopnost pohotově reagovat. Otázky byly zaměřeny na volbu budoucí školy a plány do budoucna z hlediska dalšího studia či uplatnění v praxi. Zkušební komisi také zajímal všeobecný přehled žáků a znalost českých dějin. Při pohovoru nás příjemně překvapilo přirozené vystupování a promyšlené odpovědi některých žáků.

Nejlepší výsledky:

Matematika (max. 50 bodů)

39 bodů

35 bodů

28 bodů

Zoe Gavioli

Český jazyk (max. 50 bodů)

47 bodů

41 bodů

38 bodů

Evelína Makovská

Anglický jazyk (max. 25 bodů)

24 bodů

22 bodů

Matěj Vomočil

21 bodů

Evelína Makovská

Pohovory (max. 20 bodů)

20 bodů

Matyáš Filipi, Dominik Kopecký, Matěj Vomočil, Josef Vopařil, Adéla Šturcová, Zoe Gavioli, Daniela Malá, Marie Motyčková, Martin Němec, Daniel Volf

Celkové umístění

(max. 145 bodů)

118 bodů

117 bodů

108 bodů

Zoe Gavioli

Všem žákům přejeme úspěšné zvládnutí přijímacího řízení a přijetí na vysněné školy.

DSCN3161.JPGMarie Motyčková při pohovoru.JPG