Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

15.5.2024

Ve středu 15. května se ve Svitavách konalo okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů Pardubického kraje, pořádané Ministerstvem dopravy – BESIP.

Naši školu reprezentovalo osm žáků, čtyři v mladší kategorii (Terezka Sommerová, Natálka Jiskrová, Patrik Pohorský a Pepa Jiráň) a čtyři ve starší (Eliška Jánová, Kateřina Kuchtová, Marek Mokrejš a Patrik Novotný). Soutěžilo se, jako každý rok, ve čtyřech disciplínách - praktická jízda na dopravním hřišti, jízda zručnosti, test základů první pomoci praktickou formou a testy znalostí pravidel silničního provozu. Na jízdu po dopravním hřišti řádně dohlížela Městská policie Svitavy. Každý člen soutěžil za celé družstvo, ale zároveň i sám za sebe.

Naši mladí cyklisté si vedli velmi dobře, o čemž svědčil i konečný výsledek. Žáci mladší kategorie se umístili na 4. místě z jedenácti týmů, žáci starší kategorie obsadili krásné 2. místo z osmi týmů. V kategorii jednotlivců se vyhlašoval nejlepší chlapec a děvče za mladší i starší žáky. Eliška Jánová toto umístění získala za starší, stejně jako loni. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci naší školy.

IMG_20240515_112852.jpg