Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Návštěva keramické dílny v MŠ Sebranice

Návštěva keramické dílny v MŠ Sebranice

30.10.2023

V pondělí 30. října se dívky ze 7. třídy vydaly v rámci pracovních činností do mateřské školy v Sebranicích. Cílem byla návštěva keramické dílny, která v prostorách školky před nedávnem vznikla. Vyzkoušeli jsme si tam práci s keramickou hlínou. Sice venku stále ještě panuje podzim, ale dívky již nyní myslí na adventní čas a dobu Vánoc, a tak se pustily do vytváření vánočních dekorací.

Po pečlivém výběru předlohy a nezbytném prohnětení keramické hlíny se pustily do práce. Za chvíli to v dílně vypadalo jako o Vánocích, kde pod vedením paní učitelky Švecové začaly vznikat překrásné vánoční dekorace v podobě svícínků, stromečků nebo andílků.

Už teď se těšíme, až budou výrobky vypálené a připravené k dokončení a stanou se hezkou sváteční ozdobou.

20231030_145125.jpg