Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Literárně historická procházka Litomyšlí

Literárně historická procházka Litomyšlí

31.5.2022

V úterý 31. 5. jsme se my, žákyně 8. třídy, vydaly do Litomyšle na literárně historickou procházku. V Městské knihovně Litomyšl nás uvítala milá paní knihovnice, která si pro nás připravila povídání o významných osobnostech Litomyšle.

Na Toulovcově náměstí jsme se seznámily se spisovatelkou Magdalenou Dobromilou Rettigovou. U muzea jsme si poslechly povídání o Boženě Němcové, která v Litomyšli opakovaně pobývala. U budovy bývalého piaristického gymnázia, kde vyučoval Alois Jirásek, jsme se dozvěděly řadu zajímavostí o jeho životě. Naše putování skončilo v Klášterních zahradách. Tady jsme se dozvěděly řadu zajímavostí o Josefu Váchalovi a Josefu Portmanovi.

Procházka se nám líbila. Paní knihovnice byla velmi příjemná a určitě bychom exkurzi doporučily i dalším.

žákyně 8. třídy

DSC03410.JPGDSC03417.JPG