Okresní kolo Pythagoriády v režii našich borců

Pythagoras ze Samu byl legendární řecký filosof, matematik a astronom, který se narodil okolo roku 570 př. n. l. na řeckém ostrově Samos a zemřel okolo roku 510 př. n. l.

Více

Autor: Mgr. Jindřich Novotný Publikováno 31. 5. 2019 10:54

Deváťáci ohromili krajskou soudní porotu

Žáci 9. třídy Aneta Renzová, Pavel Jána, Jiří Jílek a Jan Vostřel svými znalostmi v oblasti právního vědomí vybojovali úžasné 2. místo v krajském kole soutěže žáků základních škol Právo pro každý den. Soutěž se konala 28. 5. 2019 v nádherných novorenesančních prostorách Regionálního muzea Chrudim.

Více

Autor: Mgr. Lenka Řebíčková Publikováno 30. 5. 2019 11:15

„Nicholas Winton – Síla lidskosti“

Datum konání: 22. 5. 2019

Ve středu 22. května se celý druhý stupeň vydal do Tylova domu v Poličce, aby zhlédl pořad věnovaný mimořádnému člověku Nicholasu Wintonovi. Byl to britský makléř, který před druhou světovou válkou zachránil stovky převážně židovských dětí před transportem do koncentračních táborů.

Více

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 27. 5. 2019 13:56

Buďte s námi v neustálém kontaktu!

Datum konání: 23. 5. 2019

Chcete být jako první informování o nejnovějších aktualitách a dění v naší škole?

Více

Autor: Mgr. Jindřich Novotný Publikováno 23. 5. 2019 13:12

Ochotníci ve 3. třídě

Datum konání: 20. 5. 2019

Naše 3. třída má ráda pohádky a ještě raději je hraje. Aktuálně je v plném nácviku dramatizace pohádky O hvězdě.

Více

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 23. 5. 2019 10:25

Toníkův vláček přijel do Sebranic

Datum konání: 21. 5. 2019

V úterý 21. 5. se 1. stupeň účastnil výchovného koncertu Toníkův hudební vláček, který se konal v prostorách školní družiny. Byl to krásný, poutavý program o Antonínu Dvořákovi, který si pro žáky připravil pan Martin Kubát.

Více

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 23. 5. 2019 10:16

Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

Datum konání: 15. 5. 2019

Ve středu 15. května se ve Svitavách konalo okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Z naší školy se jí zúčastnila dvě družstva. V kategorii mladších nás reprezentovali tři žáci z páté třídy (Pavel Kuchta, Tomáš Kadidlo, Kristýna Kuchtová) a ze šesté třídy Lucka Kopecká.

Více

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 21. 5. 2019 10:39

Úspěšná reprezentace v McDonald´s Cupu

Datum konání: 16. 5. 2019

Ve čtvrtek 16. 5. 2019 se v Moravské Třebové konalo okresní finále fotbalového turnaje McDonald´s Cup, kategorie B. Naši žáci 4.–5. tříd přivezli krásný pohár a stříbrné medaile za výborné 2. místo.

Více

Autor: Mgr. Zdeněk Přiklopil Publikováno 17. 5. 2019 21:01

Den otevřených dveří aneb Workshop na 2. stupni

Datum konání: 14. 5. 2019

V úterý 14. 5. 2019 proběhl na 2. stupni základní školy v Lubné Den otevřených dveří, který byl historicky poprvé zorganizován formou workshopu zejména pro žáky prvního stupně, jejich rodiče i širokou veřejnost. Na deseti stanovištích pro ně připravili pedagogové, provozní zaměstnanci a žáci 8. i 9.

Více

Autor: Mgr. Jindřich Novotný Publikováno 16. 5. 2019 11:58

Nejmladší tým turnaje ostudu neudělal

Datum konání: 13. 5. 2019

Jako suverénně nejmladší tým cestoval výběr naší školy k okresnímu finále soutěže McDonald´s Cup kategorie A, které se za nevlídného počasí uskutečnilo na umělé trávě fotbalového areálu TJ Svitavy. Hned v prvním utkání naší čtyřčlenné skupiny jsme vybojovali cennou remízu se ZŠ Sokolovská Svitavy.