Štítky:

Základem je pravidelné čtení

Datum konání: 19. 2. 2018

Špatná úroveň čtení výrazně snižuje uplatnění na trhu práce. Vaše dítě by se mělo vydat na úspěšnou cestu do budoucnosti s vaší podporou. Zkuste si najít každý den pár minut na společnou chvíli při čtení, vyprávějte si příběhy i prožitky, probouzejte fantazii.

Autor: Zuzana Laštovicová Publikováno 19. 2. 2018 13:03

Čtenářská gramotnost

Datum konání: 18. 2. 2018

Asi není žádným přelomem zjištění, že čtení mezi mladou populací rychle upadá. Mluví o tom nejen odborná veřejnost, ale propadáme se rychle i v mezinárodních měřítcích. Stěžují si také zahraniční zaměstnavatelé. Není to schopnost jen něco přečíst, možná nahlas a pokud možno rychle.

Autor: Zuzana Laštovicová Publikováno 18. 2. 2018 14:15

V oblastním kole florbalu jsme vyhráli

Datum konání: 18. 2. 2018

Ve čtvrtek 15. 2. 2018 vyrazili žáci prvního stupně do Dolního Újezdu na oblastní kolo florbalu. Po velmi napínavých i citově vypjatých bitvách se celí vyčerpaní a propocení prostříleli až na první místo.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 18. 2. 2018 14:11

Nejlepší sběrač ve školní družině

Datum konání: 18. 2. 2018

Již spoustu let probíhá ve družině oblíbená soutěž ve sběru bodů. Úkolem dětí je nasbírat za jednotlivá pololetí co největší počet bodů za různé aktivity a soutěže. V pololetí se pak vyhlašují vítězové. Letos to byli: 1. tř.  1. místo Patrik Novotný a Věra Dohnalová, 2. místo Kateřina Švecová a 3.

Autor: Petra Vetešníková, DiS. Publikováno 18. 2. 2018 14:05

Žabák Kvak ve školní družině

Datum konání: 18. 2. 2018

Jako každý rok i letos proběhla v měsíci lednu ve školní družině soutěž o nejlepšího skokana přes švihadlo - Žabák Kvak. Soutěžilo se ve třech kolech, kde soutěžící museli vydržet skákat nejdříve 1 minutu, pak 2 minuty a v posledním kole 3 minuty. Do posledního kola se probojovali dva soutěžící.

Autor: Petra Vetešníková, DiS. Publikováno 18. 2. 2018 13:59

Státní a ostatní svátky ve školní družině

Datum konání: 18. 2. 2018

V měsíci lednu jsme se vrhli na opravdu náročné téma. Státní a ostatní svátky. Pro ujasnění, co to je, jsme si vyrobili kalendář, kde jsme je označili, kreslili obrázky jednotlivých svátků a také soutěžili v propojování dvojic názvu svátků a datumů.

Autor: Petra Vetešníková, DiS. Publikováno 18. 2. 2018 13:52

Pololetní bruslení žáků

Datum konání: 1. 2. 2018

31. 1. - den vysvědčení si téměř celé dopoledne zejména žáci prvního stupně naší školy užili ledové hrátky na Poličském zimním stadionu. Možná si užívali pohybu po náročném pololetním vypětí, ale všichni o překot bruslili, hráli si s puky nebo hokej, honili se i krasobruslili.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 1. 2. 2018 11:46

Hodina angličtiny - téma: V anglické restauraci

Datum konání: 29. 1. 2018

Žáci 5. třídy trénovali novou slovní zásobu trochu netradičně. Snažili se navodit reálnou situaci a překvapili svými nápady - rekvizitami. Někteří i pouštěli hudbu, která příjemně podbarvovala rozhovor mezi číšníkem a zákazníkem. Do jejich restaurací můžete nahlédnout ZDE.

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 29. 1. 2018 10:34

Pořádná zima?

Datum konání: 26. 1. 2018

Pořádná zima, která stále nepřišla se u na I. stupni naší školy objevuje aspoň ve vyučovacích předmětech a nástěnkách. Najdete ji ve výtvarných a pracovních činnostech, skupinových pracích, matematice - geometrii, ale i ve vytváření klimatu třídy.

Autor: Mgr. Martina Jakoubková Publikováno 26. 1. 2018 13:15

Prvňáci si užívají čtení

Datum konání: 22. 1. 2018

Prvňákům se otvírá svět čtení. Objevují možnost rozluštit tajemství schované mezi písmeny. Někteří to dychtivě zkouší znovu a znovu, jiní váhají, a někdo se tomu raději vyhne, ale těch je na štěstí málo. Jisté je, že musíme každý den pravidelně a soustavně číst, pak se to vydaří.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 22. 1. 2018 14:05