Štítky:

Víte co to je Lapbook?

Datum konání: 22. 6. 2018

Ve třetí třídě to vědí všichni. Je to zase jiný způsob, jak do sebe dostat „učení", psané poznámky a tak dále. Je to interaktivní knížečka a skládačka, kterou si děti samy vyrábí. Do ní vlepují „kapsičky", kam si umisťují to, co je zajímá, baví i co mají vědět.

Autor: Mgr. Markéta Andrlová Publikováno 22. 6. 2018 10:47

Nanečisto ve škole

Datum konání: 22. 6. 2018

V naší škole v Sebranicích se sešli malí budoucí prvňáci, aby si zahráli „Na opravdickou školu". Přišli do opravdické své budoucí třídy, hráli si s paní učitelkou, poznávali se mezi sebou i různé školní věci a dokonce dělali také tu opravdickou MATEMATIKU a ČESKÝ JAZYK.

Autor: Mgr. Ilona Břeňová Publikováno 22. 6. 2018 10:42

Vrstevníci

Datum konání: 22. 6. 2018

V rámci programu prevence sociálně patologických jevů nás navštívili studenti Gymnasia Polička s akcí Vrstevníci. Žáci 2. a třetí třídy si zahráli různé socializační hry a podpořili vzájemné vztahy.

Publikováno 22. 6. 2018 10:38

Book Creator

Datum konání: 22. 6. 2018

Při výuce v naší škole se snažíme vzbudit mezi žáky snahu o získávání informací a dovedností, tedy chuť do nového učení. Vytvořit takovou kompetenci pro budoucnost je opravdu nesnadný úkol v dnešní informacemi přesycené době. Děti už nejsou moc zvídavé.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 22. 6. 2018 10:32

Pasování prvňáků

Datum konání: 19. 6. 2018

No ano, prvňáci byli pasováni na rytíře - čtenáře. Vyrazili si do Litomyšle, kde v Městské knihovně Litomyšl po skupinách prošli různými záhadami a kvízy, ukazovali svou šikovnost při soutěžích, přebírali si a seznamovali se s knihami. Bojovali statečně, bez oddechu a hrdinně.

Autor: Zuzana Laštovicová Publikováno 19. 6. 2018 10:04

Stopy života v přírodě

Datum konání: 19. 6. 2018

Čtvrťáci při přírodovědné vycházce hledali v lesním biotopu důkazy přítomnosti živočichů. Pracovali v malých skupinách. Přesunuli se do listnatého porostu poblíž školy. Pro své bádání využili také tablety donesené v batohu. Podívejte se na několik snímků z jejich pátrání.

Autor: Mgr. Martina Jakoubková Publikováno 19. 6. 2018 10:00

Ohlédnutí za Dnem matek

Datum konání: 12. 6. 2018

Naše školní družina se každoročně zapojuje do příprav programu oslavy Dne matek. Předchází mu náročná příprava, ale výsledek přítomné maminky a babičky vždy nadchne.

Autor: Petra Vetešníková, DiS. Publikováno 12. 6. 2018 11:03

Přírodověda ve čtvrté

Datum konání: 11. 6. 2018

Do přírodovědy jsme si přinesli zajímavosti. Také jsme zkoumali některé exponáty, třeba raritní sršní hnízdo. K tématu chováme domácí zvířata žáci prezentovali své vlastní "miláčky".

Autor: Mgr. Martina Jakoubková Publikováno 11. 6. 2018 13:47

Žáci i tablety pracují

Datum konání: 11. 6. 2018

Jsme spokojeni, že se používání tabletů šíří po celém našem prvním stupni. Technika stále přináší obvyklá i nečekaná překvapení a závady funkčnosti. Zatím se jen přece daří donutit je k poslušnosti. Tablety přestávají být něco zcela exkluzívního a mění se v běžnou vyučovací pomůcku.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 11. 6. 2018 8:43

3 x 5 JE VÍC NEŽ 15 aneb Den dětí

Datum konání: 11. 6. 2018

Ne všechny děti na světě svůj svátek mohou slavit tak hezky, jako ho slaví děti u nás. Naši žáci se stali partnery projektu Skutečný dárek pro znevýhodněné děti i dospělé. Děti si předem vybraly tři projekty, které chtěly podpořit – Kudrnatá ovce, Dvacet kuřat a Ošetření nemocného.

Autor: Lenka Kunčíková Publikováno 11. 6. 2018 8:40