Štítky:

Interaktivní tabule se nám líbí

Datum konání: 13. 12. 2017

V první třídě, po vleklých technických problémech, zkoušíme interaktivní tabuli. Zatím na hrátky s písmeny při čtení a při psaní. To se nám hodně líbilo, i když nám její ovládání ještě úplně nejde. A také se díváme, co znamená nějaké slovo, když ho neumíme, třeba LAMA. Podívejte se na obrázky.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 13. 12. 2017 14:23

Čtení v jazykovce

Datum konání: 13. 12. 2017

S velkým úspěchem využívá první třída jazykovou učebnu. Tady je to ale jazyk mateřský, který se prohání sluchátky. Učíme se číst. Výhody jsou v tom, že všichni žáci mohou nahlas a současně číst a zároveň se navzájem neruší.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 13. 12. 2017 10:36

Škola v pohybu - to tedy opravdu byla!

Datum konání: 10. 12. 2017

V souvislosti s rychle klesající pohybovou aktivitou současných dětí i s potřebou podchytit naše žáky s pohybovým talentem pro sport jsme využili další projekt Fotbalové asociace České republiky pod jménem Škola v pohybu. V tělocvičně naší školy se vystřídala první, druhá a třetí třída.

Autor: Jaroslav Bauer, Mgr. Jindřich Novotný Publikováno 10. 12. 2017 8:50

Perlorodky

Datum konání: 9. 12. 2017

V sobotu 25.11.2017 proběhl v Městské knihovně Litomyšl další ročník akce Den pro dětskou knihu. Dětem byly předány diplomy a šeková knížka za pilné čtení a sběr "perlorodek". I naše děti se této akce zúčastnily. V rámci školní družiny poctivě četly a sbíraly perlorodky.

Autor: Petra Vetešníková, Dis. Publikováno 9. 12. 2017 19:05

Cestujeme po České republice aneb CK Družina

Datum konání: 7. 12. 2017

V měsíci listopadu jsme se ve družině zaměřili nejen na místo kde žijeme, ale především na celou ČR. Poznávali jsme jednotlivá města, spojovali je s určitou činností, která s nimi souvisí (například Znojmo - okurky...).

Autor: Petra Vetešníková, DiS. Publikováno 7. 12. 2017 10:35

Exkurze ve Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí

Datum konání: 6. 12. 2017

Žáci posledních dvou ročníků naší školy se zúčastnili zajímavé exkurze na Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí, která pro ně připravila zajímavý program včetně prohlídky budovy školy i odloučeného pracoviště, kde probíhá praktická výuka.

Autor: Mgr. Jindřich Novotný Publikováno 6. 12. 2017 14:40

Preventivní programy na druhém stupni

Datum konání: 6. 12. 2017

Na přelomu listopadu a prosince proběhly ve všech třídách druhého stupně preventivní programy, které pro naše žáky uspořádala organizace ACET ČR. V šesté třídě se hovořilo o problémech šikany, v sedmé o kouření a osmá třída s devátou měly na programu téma přátelství.

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 6. 12. 2017 14:11

Andělsko - čertovské mecheche

Datum konání: 5. 12. 2017

Na Mikuláše chodí čerti a jsou to převlečení lidé, to každý ví. Ve škole je možné je také zahlédnout. Převlečená devátá třída rok co rok přijde pochválit i vyplísnit žáky prvního stupně, ale hlavně je pobavit... Jenomže v letošním roce to bylo celé úplně jinak. Všichni, i ti prvňáci se převlékli.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 6. 12. 2017 10:40

Tablety ve druhé třídě

Datum konání: 6. 12. 2017

S úspěchem zavádíme výuku pomocí nejmodernější informačních technologií i do dalších možných tříd. Tentokrát je použili v druhé třídě na procvičování učiva. A že to určitě není nějaké hraní, to vidíte na tvářích dětí ze SNÍMKŮ.

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 6. 12. 2017 10:33

MOTANI - Nádherné obrázky, zážitky, krajina, zvířata

Datum konání: 6. 12. 2017

Rádi jsme využili nabídky cestovatelské agentury MOTANI a navštívili 30. listopadu její diashow. Prostřednictvím fotografií jsme se přenesli do samého nitra Afriky, abychom obdivovali její krásy ve všech podobách. Zaujaly nás nejen ohrožené gorily ale také další typičtí zástupci fauny Afriky.

Autor: Lenka Kunčíková Publikováno 6. 12. 2017 9:46