Ve čtvrtek 26. března se žáci šesté třídy vydali do Litomyšle, kde je čekal pestrý program. Nejprve navštívili Městskou knihovnu Litomyšl, kde si vyzkoušeli práci s e-knihami a prohlédli si nově zrekonstruované, moderně vybavené dětské oddělení. Někteří žáci využili příležitosti a zapůjčili si knihu domů.
Následovala procházka městem, kterou zpestřila úniková hra „Bedříšek a stroj času“. I když se ji nepodařilo dokončit, zážitek to byl pro všechny a o důvod víc, proč se do Litomyšle znovu vrátit.
Na závěr výletu žáci navštívili Jarní prodejní výstavu ve vstupních prostorách Denního stacionáře. Prohlédli si výrobky klientů, nasáli velikonoční atmosféru a někteří si zakoupili drobnosti pro radost, čímž zároveň podpořili dobrou věc.
Výlet se vydařil a přinesl nejen nové poznatky, ale i mnoho příjemných zážitků.