Štítky:

DO-RE-MI 2024

Datum konání: 6. 3. 2024

Přiznejte se. Kdo z vás chtěl být alespoň na chvíli jako malý zpěvákem nebo zpěvačkou? Děti ve školní družině měly možnost si to vyzkoušet při hudební soutěži DOREMI. Odvážlivcům, kteří se přihlásili, byla vybrána písnička v karaoke verzi.

Autor: Petra Vetešníková, DiS. a Lenka Kunčíková Publikováno 6. 3. 2024 18:31

Karneval ve školní družině

Datum konání: 1. 3. 2024

První březnový pátek se školní družina proměnila v jedno veliké mraveniště. Děti v kostýmech a  vlastnoručně vyrobených čelenkách si užily odpoledne plné zábavy. Byly pro ně nachystané soutěže, které se nějakým způsobem týkají života mravenců jako např.

Autor: Petra Vetešníková, DiS. a Lenka Kunčíková Publikováno 5. 3. 2024 8:25

Tvořili jsme z Lega

Datum konání: 28. 6. 2023

Školní rok už se nezadržitelně blíží ke konci. Posledních pár společných dní jsme ještě využili ke stavení z Lega, které je jednou z našich nejoblíbenějších hraček. Pojďte se podívat na naše výtvory a na závěr už se nechte unášet po hladině Vltavy prázdninovým směrem.

Autor: Petra Vetešníková, DiS. a Lenka Kunčíková Publikováno 28. 6. 2023 8:32

S roboty do Egypta

Datum konání: 8. 6. 2023

Pomalu se blíží konec školního roku a s ním i naše družinové putování po Egyptě. Jedním z posledních úkolů bylo zdárně projít cestou v poušti a plnit úkoly. Tentokrát jsme ale přizvali na pomoc moderní techniku a naše školní roboty VEX123.

Autor: Petra Vetešníková, DiS a Lenka Kunčíková Publikováno 8. 6. 2023 9:50

Velikonoce ve školní družině

Datum konání: 5. 4. 2023

Přestože tomu počasí nenasvědčuje, jaro už se začíná ozývat a s ním přichází i Velikonoce. Děti ve školní družině jsou na ně již nachystané. Společně si připomněly význam a tradici Velikonoc. Také prozradily ostatním, jaké zvyky se v jejich rodinách dodržují a vyrobily drobné dekorace z papíru.

Autor: Lenka Kunčíková a Petra Vetešníková, Dis. Publikováno 5. 4. 2023 14:42

Caesar, Kleopatra a spol.

Datum konání: 17. 3. 2023

Jehly, nitě, látky, krajky, korálky a hlavně šicí stroje zaměstnaly šikovné maminky dětí ze družiny. Ty díky své zručnosti dokázaly vykouzlit krásné kostýmy. Ani tatínci nezaháleli a vrhli se do výroby brnění, štítů, holí nebo vyřezávaných pyramid.

Autor: Petra Vetešníková, DiS. a Lenka Kunčíková Publikováno 21. 3. 2023 8:45

Filmové studio DRUŽINA uvádí...

Datum konání: 17. 3. 2023

Že je Lego velmi oblíbenou hračkou v naší družině, to už jste si mohli všimnout. Na stránkách jsme již zveřejňovali fotografie z tvorby našich stavitelů. V hlavě druháka Honzíka Lidmily se ale zrodil nápad trochu jiný. Vytvořil si svoje filmové studio.

Autor: Petra Vetešníková, DiS. a Lenka Kunčíková Publikováno 17. 3. 2023 8:56

Turnaj ve stolním tenise

Datum konání: 17. 2. 2023

V pátek 17.2. se uskutečnil první ročník turnaje ve stolním tenise. Jeho vznik iniciovaly samy děti ze školní družiny. Nápad vznikl na základě vánočního dárku. Děti od Ježíška dostaly skládací pingpongový stůl a okamžitě se stal velmi vyhledávanou aktivitou.

Autor: Petra Vetešníková, Dis. a Lenka Kunčíková Publikováno 20. 2. 2023 11:49

Magická kouzla z Bradavic

Datum konání: 20. 2. 2023

I když letos žije družina Egyptem, občas se rádi ponoříme do světa tolik oblíbeného Harry Pottera - studenta Školy čar a kouzel v Bradavicích. No a když se nám do rukou dostanou kouzelnické hůlky, dějí se tu všelijaké věci. Pojďte se podívat.

Autor: Petra Vetešníková, Dis. a Lenka Kunčíková Publikováno 20. 2. 2023 11:47

Jak to chodí u mumií?

Datum konání: 20. 2. 2023

Víte, kdo to byli balzamovači? Jak správně staří Egypťané připravovali těla panovníků do sarkofágů? To si měly možnost vyzkoušet děti ve školní družině. Nemusíte se ale bát. Místo těl si vyzkoušely tuto tisíce let starou techniku na obyčejném jablku.

Autor: Petra Vetešníková, Dis. a Lenka Kunčíková Publikováno 20. 2. 2023 11:44