Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Pátá třída dobyla nejen Pražský hrad

Pátá třída dobyla nejen Pražský hrad

29.6.2018

Ve dnech 18. a 19. června se uskutečnila tradiční vlastivědná exkurze 5. třídy Prahy. Během dvou dnů jsme navštívili interiér Kanceláří Prezidenta republiky, zhlédli historické centrum (Národní muzeum, Václavské náměstí, Prašnou bránu, Obecní dům, Dům U Černé Matky Boží, Stavovské divadlo, Karolinum, Staroměstské náměstí, Rudolfinum, Karlův most, Betlémskou kapli, Národní divadlo, Loretu, Kampu, Petřín, …), svoji taktiku, soutěživost a schopnost spolupráce jsme si vyzkoušeli v LaserGame aréně. Dále jsme zavítali na Letiště Václava Havla, kde jsme pozorovali každodenní provoz, vyzkoušeli letištní kontrolu, a dozvěděli několik informací o historii a nynější situaci letiště. Žáci si také vyzkoušeli jízdu metrem a tramvají, hlavně číslem 22. Při zpáteční cestě domů děti dostaly mini testík se zpětnou vazbou. Během dvou dnů si ještě děti také vyzkoušely jízdu po eskalátorech, stravování ve fastfoodu – KFC, a také poznávaly výhody a nevýhody žití ve velkoměstě. Mnoho snímků najdete ZDE, nebo ve školní fotogalerii ZDE.