Ve středu 27. května jsme díky organizaci Post Bellum navštívili Český rozhlas Hradec Králové, kde jsme v profesionálním rozhlasovém prostředí natáčeli reportáž v rámci projektu Příběhy našich sousedů.
Během návštěvy nám pomáhal sympatický pan Peterka, který nás nejprve provedl prostory rozhlasu a seznámil nás se zásadami správné artikulace i práce s hlasem. Poté nás provedl samotným procesem natáčení a úpravy zvuku. Ondra si vyzkoušel práci s mikrofonem a pan Peterka následně podle našeho scénáře sestříhal a upravil nahrávku s paní Kvasničkovou do finální podoby.
Celá návštěva pro nás byla velmi zajímavou a obohacující zkušeností. Odnesli jsme si nejen mnoho nových zážitků a cenných zkušeností, ale také drobnou památku v podobě odznáčků s nápisem „Miluju rozhlas“.
Nyní nás čeká poslední výzva – představit výsledky našeho půlročního úsilí před publikem. Naši rozhlasovou reportáž si bude moci veřejnost poslechnout na slavnostní prezentaci v Tylově domě v Poličce, která se uskuteční 9. června od 16 hodin. Později bude reportáž dostupná také na webových stránkách projektu Příběhy našich sousedů.