Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Letem světem družinou

Letem světem družinou

28.6.2019

Že školní družina bývá místem odpočinku, to každý ví. Ne všichni však tuší, jak aktivní odpočinek zažívají děti ve družině naší školy. V září se všichni proměnili v piráty a mořeplavce a vydali se na zajímavou a inspirující plavbu. Vyzbrojeni mapou, lodí a elánem, začali objevovat svět. V průběhu celého roku prozkoumávali svět kolem sebe, ale dozvěděli se mnohé i o sobě. Úspěšně zdolané úkoly a nástrahy proměnili v klíče, kterými na konci roku mohou odemknout truhlu s pirátským pokladem. Který klíč odemkne zámek, to je zatím tajemstvím a bude to pro všechny až dokonce překvapení. Abychom Vám přiblížili atmosféru, zde je alespoň částečný výčet aktivit, které jsme společně po celá školní rok absolvovali. Své talentové schopnosti děti poměřily v soutěži MY MÁME TALENT, kulinářské dovednosti pak přípravě vaflí a toastů, vánoční atmosféru jsme nastartovali dílnou a společným posezením u vánočního stromku. Zkouškou fyzických schopností byl ŽABÁK KVAK a také několikaměsíční nácvik skákání přes švihadla na DEN MATEK. Novinkou je pak chůze po popruhu - SLACKLINE. Spoustu legrace a zábavy jsme si užili při KARNEVALU A HALLOWEENSKÉ PÁRTY, trochu strachu pak při ČERTOVSKÉM REJI. Protože nám není lhostejný osud naší planety Země, zapojili jsme se také do projektu RECYKLOHRANÍ. Naše šikovné ruce také dokázaly vyrobit spoustu dárků a dekorací na výstavy nebo jako překvapení pro rodiče. Už tak se naše velká rodina rozrostla v prosinci o dalšího zvířecího kamaráda – křečka Bobeše. Stal se podobně jako Snížek z horní družiny okamžitě miláčkem všech dětí i dospělých. Na závěr roku jsme se vydali hledat zakopaný poklad a podle videa poznáte, že lov pokladu byl úspěšný.

Foto ZDE

vlcsnap-2019-06-28-15h29m23s204.png