Štítky:

Čeští učitelé nám koupili Temelín

Datum konání: 6. 11. 2019

Minulý týden připravil externí tým odborníků Ministerstvu školství podklad pro tvorbu vzdělávací strategie na rok 2030. V dokumentu s názvem Hlavní směry vzdělávací politiky upozorňují na to, že Česko dluží svým učitelům 500 miliard korun.

Autor: Josef Mačí, ČTK Publikováno 6. 11. 2019 12:11

Učitelská kuchyně 2 aneb Jak jsme si připravili učení

Datum konání: 28. 3. 2019

Žáci 2. třídy se pustili do piplavé práce a připravili si sami pro sebe práci i hru, a že to trvalo a bylo u toho rámusu a hádání. ​

Autor: Zuzana Laštovicová Publikováno 28. 3. 2019 13:51

Učitelská kuchyně I

Datum konání: 15. 3. 2019

Učitelská kuchyně aneb Jak uvařit - učení. Nabízíme Vám několik nahlédnutí do naší učitelské kuchyně. V průběžných článcích na našem školním webu najdete často snímky i texty o nasazení techniky. Ta ovšem není základem, jen příjemným vylepšením.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 15. 3. 2019 12:38

Je to dřina

Datum konání: 14. 3. 2019

Příspěvek zasloužilého kolegy, který věnoval naší škole téměř celý svůj profesní život.

Dost často padá v souvislosti se školou názor na její ne-oblíbenost, náročnost. Je to vždy diskutabilní pohled, podobně jako názor, že se děti mají učit pouze hraním. "Moderní" názory a cesty jsou opravdu hodně přínosné, ale podobně jako většina věcí nejsou samospasitelné.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 14. 3. 2019 11:30

Výzkum: Víceletá gymnázia neposkytují vyšší přidanou hodnotu vzdělání než základní školy

Datum konání: 9. 1. 2019

Přinášíme zajímavý komentář k tématu víceletých gymnázií a jejich roli ve vzdělávacím systému, který reaguje na výsledky rozsáhlého a dlouhodobého výzkumu CLoSE (Czech Longitudinal Study in Education) vědců z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Autor: B. Kartous, EDUin - informační centrum o vzdělání Publikováno 8. 1. 2019 12:19