Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

Datum konání: 15. 5. 2019

Ve středu 15. května se ve Svitavách konalo okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Z naší školy se jí zúčastnila dvě družstva. V kategorii mladších nás reprezentovali tři žáci z páté třídy (Pavel Kuchta, Tomáš Kadidlo, Kristýna Kuchtová) a ze šesté třídy Lucka Kopecká.

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 21. 5. 2019 10:39

Třetí třída na dopravním hřišti

Dopravní hřiště v Poličce nás mile překvapilo novou boudou na odkládání věcí, možnosti sníst si zde svačinu či se schovat před deštěm.

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 12. 5. 2019 14:09

První třída navštívila dopravní hřiště

Datum konání: 9. 4. 2019

V úterý 9. 4. se prvňáci poprvé vydali do Poličky na dopravní hřiště. Před jízdou se seznámili s dopravními značkami a semafory, křižovatkami a jízdními pruhy i železničním přejezdem. Vyzkoušeli si jízdu na kole i na káře. Nejobtížnějším pravidlem pro žáky bylo ukazování ruky při změně směru jízdy.

Autor: Mgr. Ilona Břeňová Publikováno 9. 5. 2019 19:58

BESIP

Datum konání: 27. 2. 2019

Každoročně na silnicích zemře zbytečně několik dětí. Vděčně tedy uvítáme, když místo učitele může děti poučit i profesionál. Zodpoví všetečné otázky a seznámí žáky se zkušenostmi. Koukněte, jak probíhala beseda ve 3. a 4. třídě.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 14. 3. 2019 11:23

Dopravní výchova v druhé třídě

Datum konání: 10. 10. 2018

Bezpochyby je zařazení dopravní výchovy do výuky velmi užitečné. O tom se můžeme již roky utvrzovat. Tentokrát ovšem na dopravním hřišti našli žáci skutečné novinky, jiné sady značek, ale i železniční přejezd. A bylo to opravdu náročné, jak si můžete všimnout na snímcích.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 10. 10. 2018 12:06

Jarní dopravko prvňáků

Datum konání: 11. 4. 2018

První třída navštívila v úterý 10. 4. dopravní hřiště v Poličce. Že je to potřeba, to jsme se přesvědčili už několikrát. A i tentokrát byla spousta "chodců a cyklistů"  s počtem „pokut"  hodně vysokým. Důležité je, že si to děti užily a přitom se hodně naučily i na vlastní tělo vyzkoušely.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 11. 4. 2018 12:13