Novější 1

Modní přehlídka po anglicku

Datum konání: 22. 1. 2019

Dnes proběhla hodina angličtiny netradičně. Žáci uspořádali módní přehlídku, ve které anglicky představovali své oblečení. Nechybělo přehlídkové molo a hudba. Na závěr přemluvili i paní učitelku, aby se také módní přehlídky zúčastnila.

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 24. 1. 2019 10:54

Konverzační soutěž v angličtině

Datum konání: 15. 1. 2019

Ve středu 9. ledna se na druhém stupni konalo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. Letos se přihlásilo pět žáků z osmé a deváté třídy. Stejně jako loni soutěž proběhla ve dvou kolech. V prvním žáci absolvovali poslechovou část a ve druhém proběhla samotná konverzace na vylosované téma.

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 15. 1. 2019 11:26

Znáte myšlenkové mapy?

Datum konání: 7. 1. 2019

Víte co to je? No, není to nic zvláštního, ale umí to s myšlením a zapamatováním kouzelné věci.  Je to i způsob, jak si zapisovat do poznámkového sešitu. Vlastně se na dané téma  vytváří pavučina pojmů, slov, obrázků a poznámek. A mozek si to lépe zapamatuje.

Autor: Mgr. Markéta Andrlová Publikováno 7. 1. 2019 11:38

Jazyková učebna v práci

Datum konání: 7. 1. 2019

Využívání jazykové učebny v Sebranicích umožňuje i intenzívní učební postupy. Na snímcích vidíte žáky při samostatné práci i jejich rozdílné nasazení. Soustředěná individuální práce každého žáka mu umožňuje dosáhnout individuálně výraznějšího pokroku, právě v jazyce anglickém.

Autor: Mgr. Markéta Andrlová Publikováno 7. 1. 2019 11:04

Ájina na tabletu

Datum konání: 25. 11. 2018

Žáci se učili anglické předložky. Využili k tomu reálné předměty, tablety a program Book Creator. Vytvářeli správná slovní spojení ze slov a fotografií. Můžete mrknout na jejich úsilí.

Autor: Mgr. Markéta Andrlová Publikováno 25. 11. 2018 19:55

Angličtina s Book Creatorem

Datum konání: 22. 6. 2018

Také další třídy využívají program Book Creator. Třeba třetí třída je použila při výuce angličtiny. Děti vytvářely obrazový slovník a procvičovaly slovíčka i větné vazby za celý školní rok. Jak je to bavilo se můžete podívat na snímcích ZDE.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 22. 6. 2018 11:02

Divadlo po anglicku

Datum konání: 7. 6. 2018

Divadelní představení v angličtině shlédli děti z prvního stupně v Sebranicích. Základy angličtiny si zopakovaly pomocí dramatizace s Kanaďankou a s Chorvatkou a pobavily se i suchým „anglickým" humorem. A tady uvidíte více fotografií.

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 7. 6. 2018 10:02

Anglické divadlo podruhé

Datum konání: 6. 6. 2018

Stejně jako šestá a sedmá třída 18. května, tak i žáci osmé a deváté třídy měli možnost zhlédnout divadelní představení v angličtině. Vydali se za ním do Litomyšle v úterý 5. června.

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 6. 6. 2018 13:45

Anglické divadlo

Datum konání: 21. 5. 2018

V pátek 18. května měli žáci čtvrté až sedmé třídy možnost zhlédnout divadelní představení  v angličtině. Jednalo se o vystoupení, do jehož děje byly děti aktivně zapojeny. Zahrály si na detektivy a společně s  Mr. Suitsem vyřešily zapeklitý případ zmizelé Kiky.

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 21. 5. 2018 12:50

Populární kahoot

Datum konání: 9. 4. 2018

Kahoot, pokud to ještě nevíte, je soutěživá poznávací hra. Žáci se snaží co nejlépe a nejdříve odpovědět na textové otázky, obrázky, nebo i videa. A ti šikovní dokáží takovou soutěž připravit i pro ostatní spolužáky.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 9. 4. 2018 10:58

Novější 1