Nejen sedmáci si užívali týden na lyžích

Datum konání: 24. 2. 2018

Ve dnech 11.─16. února 2018 proběhl lyžařský výcvikový zájezd žáků 7. třídy a vybraných žáků 8. a 9. třídy naší školy. Kurz byl zorganizován poprvé v lyžařském areálu Deštné v Orlických horách v útulném penzionu Sport, ze kterého to byl jen skok na chutnou stravu do hotelu Orlice.

Autor: Mgr. Jindřich Novotný Publikováno dnes v 14:40

Vitamínový raut

Datum konání: 23. 2. 2018

Pomeranč, okurku a rajče, to známe každý. Ale co takové nashi, karambola a cherimoya? Víte, jak vypadají a jak chutnají? Žáci naší školy už to vědí. V pátek 9. 2. pro ně byl připraven velký raut ve školní jídelně v rámci projektu OVOCE DO ŠKOL.

Autor: Lenka Kunčíková Publikováno včera v 14:19

Nenech to být (NNTB)

Datum konání: 23. 2. 2018

S podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy byl vytvořen internetový systém a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování dětí z kolektivu na školách po celé ČR. Šikana je velmi nebezpečný typ rizikového chování mezi dětmi a mládeží.

Autor: Mgr. Ilona Nováková Publikováno včera v 10:46

Matematika po dvojicích

Datum konání: 22. 2. 2018

Ve druhé třídě hledají a střídají různé formy práce. Tentokrát Vám přinášíme několik snímků z práce ve dvojicích. Tam je vidět, že žáky taková práce baví.

Autor: Lenka Kunčíková Publikováno 22. 2. 2018 10:14

To byla tedy bitva - florbalová

Datum konání: 22. 2. 2018

V tvrdé a vyčerpávající bitvě okresního kola florbalu naši žáci dobyli skvělé umístění.

Když jsme ve středu 21. února odjížděli na okresní kolo florbalu, měli jsme na mysli, jak tvrdě jsme si vydřeli vítězství v kole oblastním.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 22. 2. 2018 10:12

Postcrossing ve třetí třídě

Datum konání: 21. 2. 2018

Postcrossing je projekt, který propojuje celý svět pomocí pošty tím, že vám umožní vyměňovat pohlednice s náhodnými uživateli z celého světa.

Autor: Mgr. Markéta Andrlová Publikováno 21. 2. 2018 11:58

Ptáci

Datum konání: 20. 2. 2018

V pátek 9.2. proběhla ve 2. třídě přednáška Ptáci, kterou si pro žáky připravil pan Michal Lehocký. Děkuji touto cestou panu Lehockému, který si na nás našel drahocenný čas. Nechyběly fotografie a zvuky ptáků a videa. Pro svou poutavost se tato přednáška protáhla na 2 vyučovací hodiny.

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 21. 2. 2018 12:07

Okresní kolo olympiády v angličtině

Datum konání: 19. 2. 2018

Ve čtvrtek 15. února se Bára Košňarová z deváté třídy zúčastnila okresního kola konverzační soutěže v angličtině. Soutěž jako každoročně pořádala III. ZŠ Litomyšl. Ve své kategorii se Báře dařilo mnohem lépe než loni a nakonec se umístila na krásném desátém místě z celkového počtu 22 soutěžících.

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 19. 2. 2018 13:49

Základem je pravidelné čtení

Datum konání: 19. 2. 2018

Špatná úroveň čtení výrazně snižuje uplatnění na trhu práce. Vaše dítě by se mělo vydat na úspěšnou cestu do budoucnosti s vaší podporou. Zkuste si najít každý den pár minut na společnou chvíli při čtení, vyprávějte si příběhy i prožitky, probouzejte fantazii.

Autor: Zuzana Laštovicová Publikováno 19. 2. 2018 13:03

Čtenářská gramotnost

Datum konání: 18. 2. 2018

Asi není žádným přelomem zjištění, že čtení mezi mladou populací rychle upadá. Mluví o tom nejen odborná veřejnost, ale propadáme se rychle i v mezinárodních měřítcích. Stěžují si také zahraniční zaměstnavatelé. Není to schopnost jen něco přečíst, možná nahlas a pokud možno rychle.

Autor: Zuzana Laštovicová Publikováno 18. 2. 2018 14:15